Як зазначає The New York Times, завдяки спільному розслідуванню ФБР, Агентства з питань кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA) та Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб США вдалося отримати інформацію, яка підтверджує той факт, що головною ціллю хакерів була система охорони здоров'я США.

До теми Голос Америки: Російські хакери атакують місцеві уряди США

Деталі розслідування

Зазначається, що російські хакери, які нападають на лікарні, базуються у Москві і Санкт-Петербурзі. При цьому у них є список з 400 медцентрів, які вони планують зламати. Наразі їм вдалося проникнути лише в 30 установ зі списку.

  • Охоронна компанія Hold Security, яка перехопила приватну переписку злочинців, у своєму розслідуванні стверджує, що один з хакерів назвав метою атак саме поширення паніки.

Спеціалісти виявили, що хакери використовували програму-вимагач Ryuk з метою викрадення даних та порушення роботи медичних служб. При цьому вірусне програмне забезпечення, як правило, шифрує вміст комп’ютерів і вимагає викуп, щоб повернути доступ до даних.

Влада США наголошує, що хакерські атаки стають ще більш небезпечними на тлі другої хвилі коронавірусу, а також у зв'язку з майбутніми президентськими виборами в США.