Такий крок направлений на посилення контролю над деякими регіонами, що перебувають під тимчасовою окупацією країни-агресора. Нагадаємо, що призначена Росією влада в деяких частинах Херсона заявила, що регіон вже з 1 травня почне використовувати російський рубль.

Читайте на сайті Які у росіян плани на Херсон: в українській розвідці розповіли про 2 божевільні ідеї Кремля

Як це вплине на зв'язок з регіоном

Лондонська компанія NetBlocks заявила, що відстежила майже повне відключення інтернету в Херсонській області в суботу 30 квітня. Воно зачепило низку українських провайдерів. З'єднання було відновлено за кілька годин, але різні метрики показували, що трафік тепер іде через Росію.

Підключення до мережі було направлено через російський інтернет, а не через українську телекомунікаційну інфраструктуру, і, отже, тепер, ймовірно, підлягає російському інтернет-регулюванню, спостереженню та цензурі,
– йдеться на сайті NetBlocks.

Міністерство оборони Великобританії заявило в неділю, що дії Росії в регіоні "ймовірно свідчать про намір Росії спричинити сильний політичний та економічний вплив у Херсоні у довгостроковій перспективі".

Зазначається, що Росія планує вжити усіх можливих заходів, від запровадження рубля до контролю над інфраструктурою, аби унеможливити повернення регіону під контроль України в майбутньому.

Не пропустіть У частині захопленого Херсона з'явився мобільний зв'язок, але без інтернету

Як все відбувалося

  • 30 квітня мешканці Херсонської області та частини Запорізької області почали відчувати перебої зі зв'язком та інтернетом.
  • Згодом і зв'язок і мобільний інтернет зник на значних територіях регіонів.
  • У мережі почали ширитися фейки, що відключення зв'язку було ініційоване Україною.
  • Українські оператори наголосили, що продовжують підтримувати інфраструктуру там де це можливо, аби забезпечити зв'язком людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.
  • Згодом стало відомо, що увесь інтернет-трафік на окупованій Херсонщині було перенаправлено на Росію.