Програмний збій стався в технологічному стеку віртуалізації, про це у Мінцифри повідомили в п'ятницю о 12:55. Відомство зазначило, що через збій у роботі сервісу "Дія" можуть смостерігптися проблеми.

Цікаво Уряд дозволив відкривати ФОПа в Дії без участі державного реєстратора

Коли "Дія" відновить нормальну роботу

Коли саме буде відновлено повноцінну роботу сервісу – невідомо. Наразі продовжуються аварійно-відновлювальні роботи. У Мінцифрі наголосили, що спеціалісти компанії мобілізували усі ресурси для усунення першопричини проблеми, та докладають максимум зусиль, щоб якомога швидше було відновлено повноцінну роботу сервісу.

Складнощі у роботі сайту

У п'ятницю зранку при спробі зайти на сайт система видавала помилку "502 Bad Gateway". Також не працював сайт Міністерства цифрової трансформації України. Станом на 12:30 їх робота була відновлена.

Що таке застосунок Дія?

Це онлайн-сервіс державних послуг, додаток на смартфоні з допомогою якого можна отримувати доступ до своїх документів, здійснювати різні електронні послуги. У квітня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон , який юридично прирівнює електронні паспорти до паперових аналогів.

За допомогою додатку й сервісу можна отримати низку державних послуг у цифровому вигляді без звернень у відповідні служби.