Джерело: 24 канал

Зокрема, у січні-лютому 2020 року вакансій з віддаленою роботою було менше 10%. А вже наприкінці минулого року майже кожна друга відкрита позиція пропонувала роботу не в офісі.

До теми Sigma Software купила українську IT-компанію IdeaSoft: деталі угоди

Про це свідчать дані анонімної платформи пошуку роботи в IT та дослідження компанії GlobalLogic.

Деталі дослідження

Зростання кількості вакансій віддаленої роботи почалася у березні, разом із початком карантину в Україні. Ріст, в середньому склав 12-14% на місяць.

При цьому стрибок відбувся теж на початку карантину, в квітні, зростання стрибнуло на 54%. Ще один істотний ріст зафіксували у листопаді-грудні — на 29%. Тоді кількість відкритих позицій в IТ досягла рекордних показників. Тільки на jobs.dou.ua опублікували понад 6 тисяч вакансій.

Причина

До такого стрімкого збільшення кількості віддалених вакансій, звісно, призвів карантин. Компанії перейшли на віддалений режим тож ремоут-позиції виглядають цілком логічним кроком.

Цікаво До 6200 доларів: зарплати нетехнічних працівників в IT

Наприклад, у жовтні 2020 GlobalLogic запропонувала віддалене співробітництво інженерам із Дніпра, де офіс компанії відсутній. Адже під час карантину 90% усіх інженерів GlobalLogic виконують свої проєктні завдання віддалено.

Ще одна важлива тенденція - попит на ІТ-спеціалістів в останньому кварталі 2020 виріс на 50%. Таким чином у 2020 році IT стала однією з трьох, сфер, які найменше постраждали від коронакризи.