Коли робота Digidog (Ділідог – так його назвали у поліції) вирішили використовувати на службі, інспектор поліції Френк Дігіакомо сказав: "Цей пес буде служити на благо мирних жителів, захищати їх і захищати офіцерів".

Не пропустіть Робот Carbon Robotics випалює бур'яни лазерами та працює в полі

Spot на службі у поліції

За 2021 рік "робокоп" використовувався у двох операціях. У першому випадку, 23 лютого, була операція з порятунку заручників, тоді злочинці захопили людей проти їхньої волі і утримували в одній з квартир. Дігідога, оснащеного камерою і ліхтарями, запустили всередину приміщення, в результаті, все обійшлося без жертв, а злочинці просто втекли, мабуть, злякавшись робота.

Другий випадок використання стався 13 квітня: при затриманні якогось чоловіка робопес використовувався у ролі спостерігача.

Digidog
Робот Digidog не протримався у поліції й року / Фото NYPD

Чому робота "звільнили" зі служби

Користувачі соціальних мереж накинулися із критикою на департамент поліції, на їхню думку робот виглядає надто агресивно і може нанести дуже чималу шкоду підозрюваним. Член міської ради Бен Каллос і Корі Джонсон почали вимагати у поліції надати усі дані й записи використовуваного робота.

У свою чергу поліція заявила, що 22 квітня їх контракт з Boston Dynamics закінчується і продовжений не буде. Хоча за планами співробітництво повинно було продовжитися.