Це був спражній прорив у космічній галузі.

Читайте також: Круто: Маска вразила витівка українських журналістів

У SpaceX придумали, як знизити вартість запусків багаторазових ракет-носіїв великої вантажності. А це збільшує шанси людства до освоєння космосу та вивчення його не у статусі тимчасового гостя на орбіті.

У людства сьогодні є 2 основні шляхи. Перший – ми лишаємося на Землі назавжди і тоді неминуче вимремо. Другий – освоюємо космічний простір і стаємо мультипланетною цивілізацією,
– сказав винахідник, засновник компанії SpaceX Ілон Маск.

Вдалий запуск Falcon Heavy – перший крок до цього. За словами Маска, щоб відправити людей на Марс, потрібен надпотужний зоряний корабель. Щось на кшталт модернізованої версії ракети Falcon та капсули Dragon.

Маск SpaceX Falcon Heavy космос ракети
Запуск Falcon Heavy – прорив у космічній галузі

У планах компанії побудувати Big Falcon Rocket до кінця 2019 року. Саме вона вже у 2023 році має відправити до Місяця перших туристів, в тому числі японського мільярдера Юсакі Маедзава.

Я довго і напружено думав про те, наскільки цінною буде перша пасажирська подорож на Місяць. І я обрав подорож до Місяця з митцями,
– заявив японський мільярдер, який полетить на Місяць Юсакі Маедзава.

Винахідник Ілон Маск зазначив ж, що в кінцевому рахунку японський мільярдер платить за майбутню можливість людства подорожувати на інші планети та зробить великий внесок у дослідження космосу.

Також, за задумом, Big Falcon Rocket має стати міжпланетною транспортною системою, яка дозволить дістатися в будь-яку точку Сонячної системи. Для цього ще треба налагодити виробництво палива протягом усього шляху. Крім того, у планах – використовувати ракету і для звичайних повітряних перевезень.

Ілон Маск космос технології Big Falcon Rocket SpaceX
Big Falcon Rocket, над якою працює компанія SpaceX

За підрахунками, відстань від Нью-Йорка до Шанхаю, а це 12 тисяч кілометрів, ракета зможе подолати всього за півгодини. Квиток ж коштуватиме дешевше, ніж політ на комерційному авіалайнері.

Дивіться відео про геніальні розробки SpaceX: