Днями керівник інформаційної служби компанії Ерік Фрідман сказав, що "Apple є найбільшою платформою для поширення дитячого порно". Це означає, що компанія якимось чином про це дізналась. Виявилось, що вона вже три роки сканує вміст електронних листів iCloud Mail, а також виконує обмежене сканування інших неназваних даних. Перевірка фото – просто наступний етап.

Цікаво Кого чекає Україна: які компанії мають офіційні представництва, а про які ми лише мріємо

Всі карти на стіл

Електронна пошта від Apple не зашифрована наскрізним шифруванням, як, наприклад, месенджери. Усі дані, які проходять через сервери компанії, можна легко перевірити. Цим компанія й займалася з 2019 року.

Виявилось, що ця інформація і раніше була на поверхні, проте на неї ніхто не звернув уваги. В архівній версії сторінки Apple, присвяченій безпеці дітей, сказано наступне:

Окремо представник компанії уточнив, що під сканування раніше не потрапляли резервні копії iCloud і iCloud Photos.

Нагадаємо, на початку серпня Apple оголосила про запуск технології сканування фотографій користувачів в рамках боротьби з жорстоким ставленням до дітей. Це викликало багато плутанини та помилкових трактувань – компанії довелося детальніше пояснювати принцип роботи. Проте це не вберегло її від звинувачень у порушенні конфіденційності та роздумів про наслідки існування технології для всього світу.