Android – найпопулярніша операційна система у світі. Попри це, багато хто навіть не здогадується про деякі цікаві та корисні функції. Смартфон має велику кількість "фішок", які можуть спростити взаємодію з ними. Але є й такі, які можуть залишитися прихованими від очей недосвідчених користувачів. І все ж таки про деякі з цих функцій буде корисно знати.

Не пропустіть Вимкніть негайно: як зрозуміти, що смартфон більше не можна використовувати

Приховане меню "Для розробників"

Не всім це відомо, але смартфони під управлінням операційної системи Android мають ще одне меню налаштувань приховане від звичайних користувачів і не даремно. Однак, якщо ви знаєте, що вам потрібно і шукаєте одну або кілька розширених можливостей, то меню "Для розробників" вам у цьому допоможе.

Аби його активувати потрібно зробити наступне:

 • Зайдіть у меню "Налаштування";
 • Оберіть "Система";
 • Далі натисніть "Про телефон";
 • І 7 разів поспіль швидко натисніть на пункт "Номер складання".
 • Перед вами з'явиться повідомлення про те, що тепер ви розробник.

Скриншот
Вмикаємо режим "Для розробника" / Фото 24 канал

Це корисна фішка для усіх, хто бажає урізноманітнити використання гаджета, проте, як ми вже зазначали, бездумно клацати на усе підряд не варто. Добре й те, що сам смартфон у короткій формі надасть вам опис того чи іншого пункту, тож перш ніж ви зможете перевірити роботу конкретної функції у дії, уважно прочитайте короткий опис.

Збільшуємо швидкість роботи смартфона

Конкретна порада буде актуальною для бюджетних версій смартфонів, або старих ґаджетів, які з різних причин почали працювати повільно. Однак, якщо ви справді хочете пришвидшити роботу смартфона, який із незрозумілих причин почав працювати повільно, спершу прочитайте наш матеріал з порадами, де ми розповідаємо про те, чому смартфон може почати "тормозити" і як повернути його до нормального "життя".

І все ж, пришвидшити роботу вашого смартфона можна завдяки кільком функціям у меню розробників. Аби зробити наш девайс шустрішим, потрібно "принести в жертву" анімації переходів на робочому столі. Для цього відправляємося в меню розробників.

Після активації за попереднім алгоритмом у налаштуваннях з'явиться додаткове меню "Для розробників". Найчастіше його можна знайти у розділі "Система".

 • Зайдіть у меню "Для розробників";
 • Знайдіть 3 функції: "Анімація вікон", "Анімація переходів" та "Тривалість анімації".
 • Вимкніть їх або поставте на мінімальне значення.

Скриншот
Вимикаємо анімації для пришвидшення роботи смартфона / Фото 24 канал

Після того, як ви вимкнете, або встановите час анімацій на мінімум, то одразу помітите, наскільки швидше стануть відкриватися усі програми й навіть різні елементи меню.

Корисно Як дізнатися власний тарифний план в "Київстар"

Зменшуємо витрати на інтернет

Не всі абоненти українських операторів мають у своєму тарифі безлімітний інтернет. Більшість користується тарифами з обмеженим трафіком. Що ж стається після того, коли ви вичерпуєте наданий вам об'єм інтернету в тарифі? Далі ви сплачуєте за інтернет вже зі свого гаманця і не рідко можете виявити на своєму рахунку мінус у найбільш незручний момент, наприклад, коли вам потрібно здійснити важливий дзвінок.

Аби уникнути таких неприємних ситуацій можна налаштувати обмеження трафіку на своєму смартфоні. Ця функція попереджатиме вас про те, скільки гігабайтів інтернету ви витрачаєте і допоможе уникнути непередбаченого списання грошей з рахунка.

Як налаштувати функцію "Обмеження трафіку" на смартфоні:

 • Зайдіть у меню "Налаштування";
 • Далі у пункт "Мережа та Інтернет";
 • Відкрийте "Передача даних";
 • Далі "Мобільний трафік";
 • І натисніть на іконку налаштувань у верхньому правому куті екрана.

Тут ви можете встановити попередження, яке приходитиме вам, коли використаний трафік досягне певної позначки. Або ви можете встановити ліміт трафіку, після досягнення якого мобільний інтернет у вашому телефоні буде автоматично вимкнено.

Скриншот
Обмеження трафіку допоможе зекономити та не переплачувати за інтернет / Фото 24 канал

До речі, у цьому ж меню ви можете переглянути витрати трафіку за певний період і побачити які саме додатки використовують найбільше інтернету. Крім того, тут можна встановити обмеження трафіку на конкретний додаток і таким чином ефективно керувати використанням інтернету.

Режим гостя

Часто буває, що ви даєте свій смартфон дитині або може трапитися, що друг попросить у користування смартфон, якщо у вас є, наприклад, зайвий пристрій, з якого ви не видалили власні дані. Аби уникнути небажаного доступу до додатків чи інформації, яка зберігається на смартфоні, ви можете створити окремого користувача для дитини чи друга, так званий гостьовий обліковий запис.

Його можна детально налаштувати й додати туди лише ті програми, якими ви дозволяєте користуватися. Водночас користувач облікового запису не матиме доступу до даних ваших облікових записів, а ваш основний користувач матиме статус адміністратора пристрою.

Для того, щоб створити "Гостьового користувача" потрібно:

 • Зайти у меню "Параметри";
 • Перейти у "Користувачі та облікові записи";
 • Обрати пункт "Користувачі".
 • Тут ви побачите перелік створених користувачів для смартфона, зазвичай їх два дійсний користувач адміністратор та гість, буває й таке, що є лише адміністратор пристрою.
 • Обираємо пункт "Гість" або "Додати користувача".

Скриншот
Додатковий користувач може знадобитися для іншого члена сім'ї / Фото 24 канал

Перед користувачем з'явиться чиста панель керування, і він не зможе увійти до вашої. Щоб вийти зі звичайного режиму гостя, зайдіть у меню "Користувачі" і натисніть "Видалити обліковий запис гостя".

Ділимося інтернетом з іншими пристроями

Частенько може знадобитися перетворити свій смартфон у справжнісінький інтернет-модем і така можливість є у кожного власника Android-смартфона. Може знадобитися "роздати" інтернет на ноутбук, планшет або інший смартфон, якщо ви у місці де є лише мобільний зв'язок.

Щоб поділитися інтернетом потрібно зайти у налаштування смартфона:

 • Відкрийте пункт "Мобільна мережа";
 • Оберіть "Персональна точка доступу";
 • Налаштуйте пароль та назву мережі та увімкніть її.
 • Після цього ви зможете швидко вмикати та вимикати режим модема на панелі швидких функцій.

Скриншот
Налаштовуємо режим модема на смартфоні / Фото 24 канал

Цікаво Чому нагрівається смартфон і як з цим боротися