Багато дослідницьких груп розробляють альтернативу цьому методу з органічних або неорганічних матеріалів. Зокрема, привабливими характеристиками володіє графен, різновид чистого вуглецю, атоми якого розташовані в формі плоского шестикутника. У нього відмінні електричні і механічні властивості, при цьому його легко вирощувати великими листами. Однак головна хитрість полягає в тому, щоб відокремити вирощені листи графена від мідної підкладки, пише MIT News.

Не пропустіть У літій-іонних акумуляторів з'явилася доступніша альтернатива

Цей процес перенесення часто призводить до порушення нормальної роботи, яка порушує цілісність аркуша й істотно знижує електричну провідність матеріалу. Однак завдяки новій технології, розробленій в MIT, різко зростає стабільність виробничого процесу та якість кінцевого продукту.

Що дає новий метод

Ключем до ефективності став буферний шар з полімеру парлену, який адаптується на атомному рівні до графенових листів, на яких він тримається. Парлен добувається в результаті того ж процесу осадження з парової фази, що й графен, що спрощує технологію.

Як зразок продукції вчені створили сонячний елемент з графеновим шаром в ролі одного з електродів і шаром парлену, який також виступав підкладкою пристрою. Коефіцієнт пропускання для графенової плівки склав майже 90% при видимому діапазоні світла. А за питомою потужністю він проявив себе в 36 разів краще, ніж аналогічні фотоелементи на основі ITO.

Цікаво Дослідники розробили систему дронів доставки, які користуються громадським транспортом

Чим графен такий особливий

Одношаровий графен володіє величезним потенціалом, але витрати на його виробництво поки досить значні. Вчені з США навчилися отримувати графен з усякого мотлоху – від бананової шкірки й інших харчових відходів до вугілля й пластику, але відкриття потребує доопрацювання, поки з цього можна буде зробити технологію.