Про це повідомляє 4pda.

Читайте також: Україна – яскравий приклад: американський експерт розсекретив пропагандистську мережу

Як з'ясувалося, "Яндекс" з невідомих поки причин проіндексував сервіс конкурента. В результаті багато документів, для яких налаштуваннями приватності був встановлений доступ за посиланням, виявилися в загальному доступі. Для отримання таких посилань було досить ввести "пароль" в пошуковий рядок "Яндекса" з розширеними можливостями пошуку. Приблизно за тією ж схемою працює відомий метод під назвою dorks, який використовується для знаходження файлів, які зазвичай не потрапляють в результати видачі.


"Яндекс" злив у загальний доступ паролі користувачів Google

Ситуацію вже прокоментував керівник департаменту системних рішень компанії Group IB, що спеціалізується на кіберзагрозах Антон Фішман.

У налаштуваннях доступу до індексованих файлів користувачі самі встановили опцію "загальнодоступне для пошуку і перегляду". Тобто має місце людський фактор – проста недбалість,
– наголосив Фішман.

Читайте також: Американська компанія обіцяє шалену винагороду за виявлення уразливостей в Linux

Також експерт порекомендував захищати всі збережені в хмарних сервісах файли паролями для запобігання індексації пошуковими системами. На даний момент пошукова видача "Яндексом" документів Google припинена, офіційних коментарів з боку обох пошукових гігантів поки не надходило.

Більше новин, що стосуються новин зі світу технологій, ґаджетів та штучного інтелекту, читайте у розділі Техно