Про обшуки також заявив співзасновник організації Андрій Перевезій. В організації розцінюють ці обшуки, як політичний тиск на активістів.

До теми: Кіберполіція пропонувала журналістам шпигувати за читачами – реакція правоохоронців

"У нас з Олександр Галущенко почалися обшуки. Хто може допомогти?", – написав Перевезій.

Станом на 18:20 обшуки у Андрія та Олександра ще тривають. Водночас одного з учасників "Українського Кібер Альянсу" відпустили, втім, вилучено абсолютно всю техніку. Розмір збитків, наразі, встановлюється.

Причина

В Українському Кібер Альянсі кажуть, що поки не мають детальної інформації, щодо причини таких дій. При цьому у коментарях повідомляють, що обшук проводить спецпідрозділ КОРД. Також працюють слідчі поліції.

Також в коментарях з’явилась інформація, що обшук відбувається на основі ухвали одеського суду. Підставою стала стаття 361 Кримінального Кодексу про "Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку".

В ухвалі також сказано, що 16 жовтня 2019 року невстановлена особа розмістила на табло одеського аеропорту фото дівчини з підписом "F*ck you, Greta".

Обшуки в  Кіберальянсі

Обшуки в Кіберальянсі: причина

F*ck you, Greta – що відомо про цю історію

Нагадаємо, в Одеському міжнародному аеропорту зламати табло та розмістили напис "F*ck you, Greta" (йдеться про активістку Грету Тунберг, яка активно виступає проти польотів та закликає обирати більш екологічні види транспорту).

В адміністрації аеропорту заявили, що у системі інформаційної безпеки стався збій. На розклад рейсів та роботу аеропорту ця витівка жодним чином не вплинула.

Що відомо про Український Кібер Альянс? Це спільнота українських кіберактивістів з різних міст України. Його створили навесні 2016 року, об’єднавши дві групи кіберактивістів FalconsFlame і Trinity. Пізніше до альянсу приєдналася група кіберактивістів RUH8 та окремі кіберактивісти групи КіберХунта. Своєю головною метою активісти називають застосовування своїх знань та умінь для захисту України в кіберпросторі.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно