Скам'янілість відшукали у розколотій скелі. Відомо, що це лише фрагмент вимерлої сьогодні істоти. В камені збереглося лише 75 сантиметрів її тіла, однак, судячи з пропорцій, кажуть палеонтологи, вона була значно довшою.

Цікаво Даруй святково: з нагоди зимових свят Samsung пропонує вигідні умови на телевізори й проєктори

Наскільки великою була багатоніжка

По співвідношенню частин тіла можна зробити висновок, що повний розмір істоти міг досягати 2,7 метра. Вчені не можуть пояснити, як вона виросла такою великою.

Багатоніжка Arthropleura
Багатоніжка Arthropleura / Фото Journal of the Geological Society

Однак багатоніжка Arthropleura жила 326 мільйонів років тому, коли кисню в повітрі було 23 відсотки – трохи більше нинішнього значення. Це означає, що у випадку Артроплеври розміри тіла не залежать безпосередньо від газообміну і концентрації кисню. Але що ж тоді стало запорукою її росту?

  • Єдина версія, яку наразі висувають палеонтологи – особлива дієта.
  • Істота жила в болотистій місцевості, де було вдосталь рослинної біомаси, включаючи калорійні горіхи й насіння – втім, і цього замало для таких розмірів.
  • Ймовірно, багатоніжка свого часу була дуже ефективним хижаком і мало хто міг протистояти їй, закутій в міцний панцир.

Багатоніжка Arthropleura
Скам'янілість багатоніжки Arthropleura / Фото Journal of the Geological Society

Якщо говорити про панцир, то він же й найбільше заважає вченим у вивченні Arthropleura – після смерті багатоніжки панцир розвалюється на сегменти, і останки не зберігаються. Є версія, що знайдена скам'янілість є насправді скинутим під час линьки старим панциром, а в реальності багатоніжка могла вирости ще більшою.

Хай там як, а сегмент голови стародавнього монстра досі не знайдений, а тому складно сказати, чим харчувалась багатоніжка і який спосіб життя вела.