Неподалік міста Ліма, столиця Перу, була виявлена підземна гробниця, в якій археологи знайшли давню мумію. Виявилося, що залишки тіла в усипальниці належать людині з доінкської доби. Поховали мумію у проміжку між 800 – 1200 роками нашої ери.

Читайте на сайті Допомога на відстані: яким має бути сучасне обслуговування клієнтів

Мумія
Знайдена біля Ліми мумія / Фото The Indian Express

Більше про незвичайну моторошну мумію

Дивлячись на тіло, відразу можна помітити те, що воно зв'язане. Також досить незвичним видається те, що людина закрила лице руками. Науковці говорять, що це, ймовірно, був складний поховальний обряд, поширений у давнину на території Перу. До речі, стать мумії досі не встановили, але відомо, що людині було близько 25 – 30 років на момент смерті.

Мумія
Моторошна мумія з Перу / Фото Daily Mail

Тіло було розташоване у поховальній камері, яка має довжину близько 3 метрів. Глибина захоронення – 1,4 метра. Разом з мумією знайшли залишки кукурудзи й інших рослин, різноманітні знаряддя праці та керамічні горщики із залишками "чогось рослинного". Також у поховальній камері знайшли скелет морської свинки та, ймовірно, собаки.

Тепер на знахідку чекають безліч досліджень. Науковці проведуть точне датування, щоб звузити час, коли тіло було поховане. Також мумію будуть досліджувати предметно, щоб дізнатися що людина їла, які хвороби та патології вона мала.