Американський пастор Ді Джей Сото заснував першу у своєму роді VR-церкву, яка користується популярністю не тільки у вірян, а й в атеїстів, пише Wired. Свої проповіді він проводить у віртуальному просторі, до якого можуть долучитись усі охочі.

Сото звільнився з церкви, в якій служив, за кілька місяців до знайомства з віртуальною реальністю, а опісля цього вирішив стати "християнським антрепренером".

Читайте також: Затриманих архітекторів віддали на поруки народних депутатів: по Skype із СІЗО

На думку "віртуального пастора", його церква зможе легко залучити як молодь, так і досвідчених грішників", які "соромляться або бояться відвідувати" церкву. Багато в чому цьому сприяє невимушена атмосфера на віртуальних проповідях: наприклад, аватар у Сото у вигляді сріблястого робота. Під час співу псалмів з'являються субтитри з їх текстом, а після – смайлики, які плескають у долоні.

Для цього "проекту" він продав свій будинок і майже все майно, купив дев'ятиметровий трейлер і відправився подорожувати Америкою з дружиною та 5 дітьми, аби доносити церковне вчення таким-от новітнім способом.

Крім тих, хто зазвичай приходить до церкви неділями, на віртуальній проповіді можна було зустріти і атеїстів, яких зацікавило подібне застосування високих технологій. Через 10 місяців Сото заснував першу в світі VR-церкву.

Читайте також: Як соратники Януковича причетні до незаконного будівництва монастиря УПЦ МП біля Десятинної церкви: розслідування

Традиційні ж настоятелі наразі й не знають, як реагувати на цю ініціативу. А проповідник тим часом планує організувати краудфандінгову компанію, щоб залучити кошти для розширення свого релігійного проекту.

У далекосяжних планах пастора – створити невеличкий "всесвіт" в AltSpaceVR, аби можна було "потрапити" в біблійний світ і своїми очима побачити, приміром, історію Давида і Голіафа.