Якою буде перша приватна космічна станція

Концепція Axiom Space передбачає будівництво космічної станції на базі МКС – до моменту готовності вона буде зістикована з МКС. Коли всі системи будуть готові, станція Axiom відокремиться від МКС і буде функціонувати як самостійний комерційний центр для космічних місій і наукових експериментів.

Цікаво NASA реанімувало Hubble: телескоп продовжить досліджувати космос

По суті, рішення Axiom – це приватний готель для провідних інженерів і вчених, зацікавлених в освоєнні космосу. Житлові модулі для цих фахівців побудує Thales Alenia Space.

Що відомо про станцію-готель від Axiom

Кожен модуль Thales Alenia буде включати:

  • місця для чотирьох пасажирів;
  • систему захисту від мікрометеоритів;
  • та захист від космічного сміття.

Зараз модулі перебувають на стадії проєктування. Компанія вже завершила розробку чотирьох радіальних перегородок для модуля в Італії, але поки не готова поділитися результатами перших випробувань.


Розробка житлових модулів вже почалася / Фото Thales Alenia Space

Коли почнуть складати станцію

Thales Alenia планує приступити до складання першого повнорозмірного модуля у вересні цього року і завершити роботу до осені 2022 року. Цей модуль буде відправлений на виробничі лінії Axiom в Техасі у липні 2023 року, де компанія інтегрує в них основні технічні системи та підготує до запуску в 2024 році.

Якщо перший спільний проєкт Axiom і Thales Alenia буде реалізований без проблем, партнери розглянуть можливість розширення співпраці в майбутньому.