Судячи з усього, серед виробників споживчої електроніки почався новий тренд: створювати власні процесори для своїх пристроїв. Компанії Qualcomm варто починати хвилюватися.

Цікаво Епоха дефіцитів: на горизонті замайоріла нестача нового компонента електроніки та ріст цін

Що відомо про процесори від Oppo

Компанія, яка сьогодні є четвертою в світі за обсягом постачання смартфонів, запланувала випуск процесорів на 2023-2024 роки. Саме тоді й варто очікувати на перші пристрої з ними. Про це розповіли джерелу одразу два аноніми, близькі до компанії.

Наразі виробник встановлює на свої смартфони чипи від Qualcomm і MediaTek, як і багато інших китайських виробників смартфонів.

Жодних інших деталей немає, оскільки самі чипи ще не виготовлені.

Для чого компанії створюють власний чип

Цьому сприяє два чинники. Перш за все це дефіцит напівпровідникової продукції, спричинений пандемією, різким зростанням попиту на електроніку та кількома аваріями на підприємствах у 2020 році, які в кожному випадку призводили до тимчасової зупинки виробництва чипів. Щоб зменшити залежність від сторонніх постачальників, чию продукцію наразі доводиться чекати в довгій черзі, й буде потрібен власний процесор.

Ще однією причиною, яку можна назвати, є бажання отримати більший контроль над смартфонами. Сьогодні виробники більшості Android-пристроїв тільки можуть мріяти про ті можливості оптимізації й підтримки, якими володіє Apple. Перехід на власну технологію дозволить краще оптимізувати смартфон, що позитивно вплине на його потужності та швидкодію. Крім того, виробники зможуть надсилати користувачам оновлення й патчі безпеки не 1-3 роки, як це відбувається сьогодні, а 5 і більше років. На фоні намірів Європейського Союзу зобов'язати виробників підтримувати свої смартфони довше, ніж це є сьогодні, перехід на власні чипи може виявитися найкращим рішенням.

Хто ще зайнявся створенням власного процесора:

  • 19 жовтня Google представила перший процесор власного виробництва Tensor. Детально ми розповіли про нього в окремому матеріалі. Якщо вірити описам виробника, технологія обіцяє неабиякі можливості для штучного інтелекту й не тільки. Деталі стануть зрозуміли пізніше, коли смартфони з новим чипом потраплять до рук користувачів і будуть протестовані в різних умовах.
  • Не відстає й Microsoft. Компанія також готується до виробництва власного процесора. ІТ-гігант опублікував декілька вакансій для розробників з досвідом у створенні SoC. Йдеться про роботу в команді Surface, яка займається ноутбуками, планшетами та смартфонами.
  • Власні процесори Exynos вже багато років має компанія Samsung. Попри це вона й далі продовжує іноді випускати смартфони, засновані на платформі Qualcomm та MediaTek.