Мова йде про Snapdragon 8 Gen 1, який офіційно представили 30 листопада. Одна з його унікальних можливостей – підтримка безперервного захоплення зображення з фронтальної камери.

Цікаво Допомога на відстані: яким має бути сучасне обслуговування клієнтів

Смартфони-шпигуни

  • Qualcomm стверджує, що ця функція призначена для зручності: смартфон зможе спостерігати за користувачем і не вимагати від нього розблокування сканером відбитків пальців або паролем і, навпаки, автоматично блокуватися, коли його немає поруч.
  • Додається нібито новий шар захисту, адже смартфон не розблокується навіть при введенні правильного пароля, якщо камера не побачить обличчя власника пристрою.
  • Однак з цим пов'язані певні небезпеки. Нова технологія може використовуватися аж ніяк не на благо.
  • Наприклад, хакери можуть створити вірус, який буде експлуатувати камеру, вести постійне стеження за користувачем і відправляти відео на віддалений сервер.

Звичайно, виробники зможуть самі вибирати, чи хочуть вони реалізувати нові потужності процесора Snapdragon 8 Gen 1, додавши постійну роботу фронтальної камери на своїх пристроях, але побоювання, що стеження таємно ведеться, все одно залишиться у деяких користувачів. Вони й зараз заклеюють вебкамери на ноутбуках, а скоро будуть робити те ж саме зі смартфонами.