Кілька фахівців з галузі цифрової безпеки звернули увагу на те, що в адресному записі домену parler.com тепер вказано IP-адресу 190.115.31.151, що належить російській компанії DDoS-Guard, повідомляє 24 канал.

До теми Parler: як соціальна мережа стала раєм для крайніх правих і чому її блокують

Чим відзначилася компанія DDoS-Guard

DDoS-Guard – великий оператор, який працює на ринку з 2011 року. Компанія спеціалізується на захисті від DDoS-атак і доставці контенту (CDN). Вона володіє власною мережею дата-центрів і центрів очищення трафіку.

Іронічно, що компанія зареєстрована у місті Ростов-на-Дону. Сама ж DDoS-Guard широко відома своїм списком одіозних клієнтів. Фахівець з кібербезпеки Брайан Кребс минулого року публікував аналіз потенційних юридичних зобов'язань DDoS-Guard, з якими вона може зіткнутися в США через свій список клієнтів. Кребс тоді назвав список "викривальним", оскільки він включає величезну кількість фішингових сайтів і доменів, пов'язаних з кіберзлочинністю сервісами або форумами.

Найбільш примітно, що DDoS-Guard надає послуги хостингу організації ХАМАС, яка вже понад 20 років класифікується як терористична організація в США і ЄС. У Росії ХАМАС терористичною організацією не визнана, вважається легітимним партнером для переговорів, а її лідери неодноразово відвідували Москву.

Що таке Parler?

Це сервіс мікроблогів і соціальна мережа на кшталт Twitter, що позиціонує себе як його альтернативу позбавлену цензури. Сервіс відомий майже повною відсутністю модерації чим і приваблює багатьох лідерів думок та їх аудиторію.

Після штурму Капітолію США, який привів до блокувань та видалень аккаунтів президента Дональда Трампа у популярних соцмережах, було заблоковано та видалено додаток соцмережі Parler з App Store та Google Play. Також компанія Amazon Web Services розірвала угоду з Parler, що привело до неможливості продовжувати роботу сервісу.