Систему Advanced Supersonic Parachute Inflation Research Experiment (ASPIRE) розгорнули на ракеті Black Brant IX, на борту якої розмістили вантаж, пише Naked Science.

Читайте також: Зонд NASA зробив знімок Землі із відстані мільйонів кілометрів

Досягши необхідної дистанції, він відокремився від ракети, розкрив парашут і повернувся на Землю.

У NASA заявили, що парашут розкрився за чотири десятих секунди, що є найшвидшим результатом у світі стосовно конструкцій такого розміру. Відтак, ASPIRE поставив світовий рекорд.

Парашут створили з нейлону, технори і кевларових волокон, аби витримувати важкі вантажі і не руйнуватись при падінні через атмосферу.

"Mars 2020" буде везти найважчий вантаж з усіх коли-небудь доставлених на Марс і, подібно до попередніх марсіанських місій, у нас буде лише один парашут, і він повинен працювати. Випробування ASPIRE в деталях показали, як наш парашут поведе себе при розкритті в надзвуковому потоці високо над поверхнею Марса. І виглядає це чудово,
– прокоментував менеджер проекту Mars 2020 Джон МакНеймі.

Після успішного тестування парашута виробнику ASPIRE запропонували приєднатися до місії "Mars 2020". Система відповідатиме за доставку трьохметрового ровера на поверхню Червоної планети, який важить більше тонни.

Місія запланована наприкінці літа 2020-ого року.

Відео тестування парашута для місії на Марсі