Темна тема. Головною зміною iOS 13 стала темна тема. Всі стандартні програми були оновлені та отримали підтримку нової опції. Активувати чорний інтерфейс можна в центрі управління або налаштуваннях.

Читайте також: Літня презентація Apple WWDC 2019: що представила компанія

Введення тексту. Ще одним довгоочікуваним нововведенням стала підтримка введення тексту свайпом в стандартній клавіатурі. Для цього досить водити пальцем від букви до букви, не відриваючи його від екрана.

iOS 13
iOS 13 представили офіційно

Оптимізація. В черговий раз Apple попрацювала над оптимізацією. Зі сцени розповіли, що розблокування через Face ID буде здійснюватися на 30% швидше, а запуск додатків тепер прискорений вдвічі. Крім того, розмір програмного забезпечення при скачуванні з App Store зменшили на 50%, а "вагу" оновлень – на 60%.

iOS 13
iOS 13 отримала довгоочікувану темну тему

Безпека даних. З метою забезпечити максимальну конфіденційність Apple додала в iOS 13 розширене управління геолокаціями. Так, додаткам можна одноразово дати доступ до місця розташування, а якщо якась програма запитує цю інформацію у фоні, то користувач отримає попередження.

iOS 13
Apple приділила багато уваги приватності та безпеці даних

Також Apple реалізувала можливість авторизації в додатках, на сайтах і в сервісах за допомогою власної платформи. Для цього достатньо підтвердити свою особистість через Face ID, Touch ID або пароль. Завдяки цьому розробники програми або сервісу не будуть отримувати доступ до персональних даних користувача, як якщо б він увійшов через акаунт Google, Facebook або іншої соціальної мережі.

Читайте також: Дочекались: Apple нарешті оновила плеєр iPod Touch

Якщо ж при реєстрації все ж потрібно вказати електронну пошту, Apple зашифрує її для кожної програми. Завдяки цьому після виходу з облікового запису не приходитиме набридлива реклама і спам.

iOS 13
В iOS 13 буде можливість випадковим чином згенерувати електронну пошту для реєстрації

Siri. З виходом iOS 13 голос для Siri буде моделюватися за допомогою машинного навчання. Завдяки цьому він буде більш природним. При використанні AirPods Siri зможе озвучувати вхідні повідомлення, даючи змогу відразу відповідати на них голосом.

Вбудовані додатки. Разом з системою Apple серйозно оновила багато встановлених додатків. Приміром, "Карти" стали виглядати по-іншому і отримали аналог функції Street View, доступний в картах від Google. З його допомогою можна буде переміщатися по вулицях через панорами. При цьому процес переходу між точками виявиться максимально плавним. Також в цьому режимі відображається інформація про всі заклади та будинки.

iOS 13
Apple Змінила дизайн додатку "Карти"

У "Повідомлення" додали можливість вказувати ім'я і фотографію при відправці людині, якої у вас немає в контактах.

Для фанатів Memoji з'явилася величезна кількість налаштувань для кастомізації зовнішнього вигляду свого віртуального аватара, аж до додавання йому AirPods. На основі Memoji можна створювати стікери, які будуть доступні через стандартну клавіатуру у всіх додатках і на всіх пристроях.

iOS 13
Нові стікери в iOS 13

В додаток камери додали нові ефекти для режиму портретного освітлення і можливість регулювання їх інтенсивності. За запевненням Apple, можна домогтися ефекту наближення і віддалення джерел світла від моделі.

Читайте також: Apple запатентувала гнучкий iPhone: зображення

Стандартний додаток "Фото" отримав повністю новий редактор фотографій з можливістю регулювання важливих параметрів. Крім того, редагування разом з різними фільтрами також є і для відео. Окрім того, в галереї з'явився новий спосіб відображення фотографій і відео по днях, місяцях і роках з демонстрацією найважливіших подій.

iOS 13
В iOS 13 з'явиться чимало можливостей для редагування фото та відео

Дата виходу. Реліз iOS 13 та iPadOS очікується восени з виходом нових iPhone. iOS 13 отримають власники всіх iPhone починаючи з iPhone 6S та iPhone SE, а також володарі нового iPod touch сьомого покоління. iPadOS буде доступна для всіх моделей починаючи з iPad Air 2 і iPad mini 4.

Як завантажити бета версію iOS 13? Відразу після WWDC 2019 компанія Apple випустила першу бета-версію iOS 13 для розробників. Також повинен був вийти і профіль конфігурації, як це траплялося в останні роки, але з невідомих причин його не стали публікувати. Через це тестування апдейта обійшло стороною звичайних користувачів.

Для зареєстрованих в програмі Apple Delovepers розробників доступні посилання на повні образи iOS 13. Якщо його спробуєте встановити ви, то доведеться споглядати прикру помилку – інсталяція неодмінно скасується без наявності облікового запису розробника.

Виходить, поки профілю конфігурації немає, встановити iOS 13 beta 1 зможуть тільки "обрані", які виконали низку умов:

  1. У вас є комп'ютер Mac.
  2. Встановлено macOS 10.15 beta 1.
  3. Встановлена остання версія Xcode.
  4. Є аккаунт в програмі Apple Delovepers.
  5. UDID смартфона доданий в профіль розробника.
  6. Ваш iPhone або iPod touch є в списку сумісних пристроїв.

Читайте також: Apple офіційно представила Mac Pro: з нього вже кепкують в соцмережах

Якщо вищевказані вимоги виконані, можна завантажити образ прошивки і завантажити його на пристрій самостійно.

Увага! Всі дії з ґаджетами ви робите на свій страх і ризик.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно