При цьому Алаа Ель Шимі, керуючий директор і віце-президент Huawei Enterprise Business Group на Середньому Сході, зараз додав, що операційна система від Huawei з’явиться уже в червні. Про це інформує видання TechRadar.

Читайте також: Скандал з Huawei: найважливіші події за минулий тиждень

Він також додав, що власна операційка була готова ще в січні 2018 року. Але компанія не хотіла її випускати, бо співпрацювала з Google «та іншими». Тож вона була, як запасний план.

Що від цього користувачам. Ель Шимі також заспокоїв, що їхня операційна система буде підтримувати роботу Android-застосунків. Їх не потрібно буде модифікувати. Тож для розробників процес перенесення буде максимально простим. Отримати нові додатки можна буде через фірмовий магазин AppGallery.

А от додатків Facebook, Messenger, Instagram, Netflix та інших американських сервісів, найімовірніше у сервісі не буде.

Для чого Huawei власна операційна система? Проблема у тому, що США внесли Huawei до санкційного списку. Компанію звинуватили у технічному шпигунстві і у зборі конфіденційних даних за допомогою свого обладнання.

Відтак, компанія Google вирішила припинити співпрацю з Huawei, зокрема у сфері співпраці щодо операційної системи Android. Це дуже похитнуло позиції Huawei, яка мала амбіції очолити список найбільших світових виробників смартфонів.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно