Нові сенсори використовують суміш технологій відстеження рівня двоокису вуглецю в повітрі і досить чутливі, щоб помітити сплеск СО2, який вказує на те, що в кімнату хтось увійшов, розповідає New Atlas.

Цікаво Модульні роботи Roombots перетворять будь-які меблі в розумні: відео

Особливість роботи нових сенсорів

Клімат-контроль і вентиляція особливо важливі, тому що більшість людей проводить в приміщеннях набагато більше часу, ніж на відкритому повітрі. Вони ж стають головними статтями витрат електроенергії у великих містах.

Ми застосували дві технології в нашому інноваційному пристрої: резонансний аналіз і резистивний аналіз та використовували їх в комбінації для виявлення вуглекислого газу,
– пояснив Джеф Роадс, провідний фахівець університету.

Розробники переконані, що їх недорогі датчики зможуть працювати в тандемі з вентиляційними і опалювальними системами, автоматично регулюючи повітря і клімат в кімнатах.

У тих кімнатах, де перебувають люди, розумний будинок буде створювати комфортну температуру і вологість, а там, де нікого немає, встановлювати режим економії. Це особливо актуально для великих офісних приміщень і готелів.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно