Можливо, про це мало хто знає, але, так, у Google дійсно була своя соцмережа. У притаманному Google дизайні мінімалізму та інтуїтивності, Google+ надавала користувачам послуги текстового та відеоспілкування, а також акцентувала увагу на захисті даних аудиторії.

Читайте також: Мільйони користувачів не зможуть оновити Google Chrome

Як то кажуть, за що боролися – на те й напоролися: в низці інформаційних атак, Google все-таки визнав, що в останні три роки до їх соцмережі мали доступ сторонні розробники.

Що сталося?

З 2015-го по березень 2018-го в Google+ існував несанкціонований доступ до акаунтів користувачів. В результаті, персональні дані 500 тисяч зареєстрованих в мережі могли опинитися в руках зловмисників.

За даними ЗМІ, корпорація відразу не стала розкривати інформацію про це, щоб довше зберігати репутацію.

"Ми виявили та одразу виправили цю помилку в березні 2018 року... Ми не виявили докази того, що будь-який розробник знав про цю помилку або зловживав базовим програмним кодом. Ми не виявили доказів несанкціонованого використання даних будь-якого профілю", – написали представники компанії.

Наскільки це серйозно?

Звичайно, порівняно з нещодавнім витоком даних 50 мільйонів користувачів Facebook – це навіть не дуже серйозно, але масштаби цих сервісів також є несумісними.

У Google пояснили, що програмний збій стався через доступ Google+ до приблизно 438 сторонніх додатків. Схоже, що під загрозою була так інформація: ім'я, адреса електронної пошти, професія, стать і вік користувача. Так що, навряд чи дата-аналітики дізналися щось нове про аудиторію соцмережі.

Очевидно, представники соцмережі запевняють, що турбуватися нема про що, адже, за їхніми словами, 90% з сторонніх сесій тривали менше ніж 5 секунд. У компанії навіть знайшли пояснення, чому вони не попередили про помилку раніше:

Щороку ми відправляємо мільйони повідомлень користувачам з приводу приватності та проблем у захисті. У будь-який момент, коли дані атакують, ми спершу проводимо низку легальних процедур і застосовуємо декілька критеріїв, за якими визначаємо, чи варто повідомляти про це,
– написала Google у своєму блозі.

Через це Google+ закривають?

Ймовірно, так. Процедура ліквідації Google+ буде відбуватися наступні 10 місяців з заключним етапом у серпні 2019-го. Хоча, компанія залишить соцмережу доступною для корпоративних послуг.

Менеджери кажуть, що будуть акцентувати увагу на бізнес-клієнтах, додадуть більше тематичних функцій і розкажуть про це докладніше найближчими днями.

Читайте також: Google розробила додаток, який дозволить відвідувати заблоковані сайти

Як пише видання The Verge: "Це досить цікавий крок для продукту, який протягом трьох років мав масивну вразливість, вбудовану у базовий програмний інтерфейс".

Як це вплине на інші сервіси Google?

Після інциденту, компанія обіцяє обмеження доступу розробників до інформації пристроїв Android і сервісу електронної пошти Gmail.

У Google також збираються змінити і політику конфіденційності як для своїх користувачів, так і всередині компанії. Розробники тепер зобов'язуються дотримуватися нових правил, на зразок "не передавати або продавати дані користувачів для реклами, дослідження ринку, відстеження по електронній пошті" тощо.

Що відомо про Google+? Соцмережа існувала з 2011 року. Загалом на її розробку витратили майже 600 мільйонів доларів, і в мережі неодноразово говорили про те, що продукт явно не виправдав витрачений ресурс. За 5 років свого існування соцмережа змогла набрати лише 395 мільйонів активних користувачів, що в рази менше, ніж добовий трафік головних гравців ринку.

Джерело: nv.ua

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно