Що відомо про дослідження

Цікаво Штучний інтелект для чайників: Google випустила простий посібник про нейромережі

Алгоритм навчали за допомогою нейронних сигналів в мозку чотирьох жінок з електродами, імплантованими в їх мозок. Відзначається, що електроди їм імплантували раніше для моніторингу епілептичних нападів, передає видання Independent.

Жінки повинні були голосно прочитати кілька речень, що складаються в загальній сумі з 250 слів, а потім повторити їх. Вчені склали два набори даних, зчитуючи мозкові сигнали піддослідних. Один набір використовувався для навчання, а другий – для перевірки.

Помилки ШІ

Потім вони передали дані нейромережі, щоб розпізнати закономірності, які можуть бути пов'язані з окремими словами. В середньому частота помилок в словах в повторному наборі склала 3%.


Нейромережа навчилась з високою точністю відтворювати думки людини

Коли нейромережі довелося розпізнавати окремі слова з тексту, кількість помилок зросла до 38%. Спираючись на ці дані, вчені дійшли висновку, що нейромережа не лише пов'язує сигнали мозку зі словами, але й порівнює порядок слів.

Висновки фахівців

Як стверджують автори дослідження, через десятиліття після того, як мова вперше була розшифрована із сигналів мозку, точність і швидкість відтворення нейромережею залишається набагато нижче, ніж у природної мови.

Вчені також зазначили, що алгоритм зараз здатний розробити невелику кількість пропозицій, так як при збільшенні словникового запасу з кожним новим словом буде рости кількість можливих пропозицій. Такі дії будуть лише знижувати точність розпізнавання мови.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно