За даними Microsoft, оновлення вирішувало низку проблем – від недоліків у роботі з HDR-дисплеями до проблем з відтворенням відео, отриманням адміністративних прав дитячими акаунтами та іншим. Пізніше з'явилися відомості про те, що KB5000842 спільно з KB5001330 негативно впливають на продуктивність комп'ютерів в іграх.

Цікаво Microsoft нарешті виправить дратівливу проблему у Windows 10

У чому полягає проблема з аудіо

Згідно з останніми скаргами користувачів, вищезазначені оновлення спричиняють проблеми з відтворенням багатоканального аудіо 5.1. "На певних налаштуваннях" з'являються сторонні високочастотні звуки.

Про проблему, як не дивно, повідомляє і сама Microsoft. За даними компанії, неприємності виникли у власників версій Windows 10 20H2 і 2004. Сторонні звуки відсутні при відтворенні аудіо у режимі стерео.

Вирішення проблеми

Розробники ОС випустили два варіанти тимчасового вирішення проблеми:

  • Відтворювати відео або звук в потоковому режимі в браузері або альтернативному додатку для відтворення, не порушене поломкою;
  • Натисканням правої кнопки миші на іконку гучності в правому нижньому кутку екрану викликати меню з вкладкою "Просторовий звук (вимкнути)" і, натиснувши на неї, вибрати одну з доступних опцій.

У Microsoft повідомляють, що вже працюють над вирішенням питання, але конкретний час усунення проблеми буде названо пізніше або, можливо, відразу після ліквідації недоліку.