NASA

6 жов
13:30
Попри те, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну сколихнуло всю міжнародну космічну спільноту – це не завадило NASA та SpaceX запустити російську космонавтку Анну Кікіну на Міжнародну космічну станцію на борту космічного корабля Crew Dragon.
27 вер
00:05
Вже наступної ночі NASA здійснить справді фантастичну місію – вріжеться зондом прямо в астероїд. Подвійний астероїдний тест NASA (DART) зараз на підході до поверхні астероїда Діморфос, саме в нього він і має влетіти на швидкості понад 22 000 кілометрів на годину. Дослідники сподіваються, що зіткнення змінить орбіту астероїда, трохи прискоривши його рух.

NASA або Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору було створене у 1958 році. Агентство підпорядковане уряду США. Штаб-квартира NASA розташована у Вашингтоні.

Перша космічна програма NASA почалася з запуску космічного апарата "Піонер" у 1958 році, який збирав інформацію для подальших пілотованих польотів, найвідомішим з яких став політ на Місяць "Аполлона-11" 16-24 липня 1969.