Інформація про падіння була опублікована 1 травня на сайті американського космічного командування Space-track.org.

Читайте також: Американці запустили ракету з манекеном та живими істотами на борту: відео

Відповідно до цих даних, падіння апарату масою 3,2 тонни, мало розпочатися о 17:45 за київським часом з точністю плюс-мінус сім хвилин. Центр можливого району падіння розташовується у точці з координатами 10,3 градуса північної широти і 71 градус західної довготи – ця точка є в північно-західній частині Венесуели.

Варто зазначити, що супутник RXTE був запущений 30 грудня 1995 року. Головним його завданням був моніторинг неба в рентгенівському діапазоні, зокрема, рентгенівських спалахів та рентгенівських пульсарів.

Дані, отримані за допомогою RXTE, допомогли перевірити пророкування загальної теорії відносності, виявити свідчення існування чорних дір проміжної маси, відкрити безліч мілісекунд пульсарів. На 2007 рік, дані, отримані за допомогою телескопа були використані в 1400 наукових стататтях.

Читайте також: NASA запускає спеціальну місію на Марс: відома дата

RXTE припинив роботу через 16 років після початку місії, в січні 2012 року. Спочатку NASA вважало, що апарат увійде в атмосферу в інтервалі з 2014 по 2023 рік, але пізніше стало ясно, що він впаде в кінці квітня – початку травня 2018 року.