Поширеність кисню

Цікаво: Рослини у марсіанському ґрунті можуть рости краще, ніж у земному: створили цікаве рішення

У земній біосфері кисень визнаний найпоширенішим хімічним елементом. Так, наша планета приблизно наполовину складається з кисню.

У Всесвіті ж він поступається водню і гелію. Незважаючи на таку високу поширеність, астрономам не вдавалося виявити його присутність за межами нашої галактики.

Результати нового дослідження

Вченому Цзюньчжі Вану і його колезі з Шанхайської астрономічної лабораторії все ж вдалося знайти кисень в галактиці Маркарян 231, яка розташована на відстані 580 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Великої Ведмедиці.

У дослідженні використовувалися радіотелескопи NOEMA та IRAM 30m, які допомогли вперше виявити молекулярний кисень за межами Чумацького Шляху.

Вчені припускають, що більша частина кисню у Всесвіті перебуває в формі льоду. Однак в активному регіоні галактики Маркарян 231 цей хімічний елемент вивільняється і утворює молекули.

Де ще виявили кисень

Раніше молекулярний кисень був виявлений лише в межах Галактики, в якій розташована Земля: в Хмарі Ро Змієносця і поблизу Туманності Оріона.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно