Про це повідомляється в журналі Science Robotics.

Читайте також: До 2025 року половину робочих місць заберуть роботи, – аналітики

Дослідники з Єльського університету під керівництвом Джорана Бута розробили матеріал, який може перетворити в робота що завгодно незалежно від конструкції. В основі їх роботизованої шкіри OmniSkins лежать еластичні бинти, які оснащені сенсорами і гнучкими актуаторами: другі необхідні для руху, а за допомогою перших система оцінює відповідь "підштовхуваного" предмета, програмуючи подальші дії. За допомогою такої роботизованої шкіри можна, наприклад, "оживити" шматок поролонової труби або м'яку іграшку.

OmniSkins
OmniSkins може перетворити звичайну іграшку на роботизовану

Інше цікаве застосування, яке виявили автори роботи, – це використання робошкіри для корекції постави. Наявність сенсорів, що реєструють відповідь корпусу, може попередити користувача про те, що він згорбився. Використовувати таку шкіру можна в комплекті зі звичайним одягом.

OmniSkins
Принцип роботи OmniSkins

Роботизовану шкіру можна навчити не тільки відповідати за моторику керованих предметів. Наприклад, нещодавно за допомогою корпуса з "біологічною відповіддю" інженери навчили робота якісніше висловлювати настрій: в залежності від емоції на тілі робота можуть з'явитися шипи або мурашки.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно