Як пише Live Science, забарвлення кілець планети і форма її супутників можуть залежати від їхньої віддаленості.

Як відомо, супутники Сатурна (зараз відомо понад 60 таких), є причиною кілець навколо планети. Кільця могли з'явилися через поступове руйнування супутників. Так, деякі з цих супутників мають дивну форму, а також дивне забарвлення.

Читайте також: NASA опублікувало неймовірний знімок космічного "метелика"

Завдяки зібраним даним Cassini, експерти проаналізували форму, склад, структуру та навколишнє середовище п'яти супутників Сатурна - Епіметея, Пандори, Атласу, Дафниса і Пана.

То у чому річ? Як з'ясували науковці, супутники можуть мати різні кольори через різну відстань від Сатурна. Наприклад, Пан, який має червоне забарвлення і розташований найближче із цих супутників до планети, складається з заліза і органічних сполук в основних кільцях.

Епіметей, який навпаки розташований найдалі і має синій колір, ймовірно, піддається впливу потоків крижаних часток або водяної пари з вулканів, які відбуваються на одному з найбільших і віддалених супутників Сатурна — Енцеладі.

Крім того, припускають, що супутники мали різну щільність. Ймовірно саме тому деякі супутники мають дивну форму.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно