Пілотований космічний корабель Starliner корпорації Boeing раніше успішно пройшов чотири з п'яти тестів парашутної системи. Тепер корабель чекає останнє випробування перед першим пілотованим запуском до МКС.

Не пропустіть: NASA представило найпотужнішу ракету-носій за всю історію людства: фото та відео

Як проходив політ?

У ролі тестового екіпажа NASA використало манекен Rosie обладнаний більш ніж 60 сенсорами. Вони фіксують всі параметри польоту та в результаті дозволять оцінити, як себе почуватиме справжній екіпаж корабля. У ролі датчика невагомості в кабіні також перебуває іграшка песика Snoopy.

28 грудня корабель повернеться на Землю. Він здійснить мягку посадку на поверхню планети. Команда фахівців проведе перевірку корпусу та всіх характеристик і показників корабля після приземлення.

Передсвітанковий запуск Starliner / ULA

Проблеми на орбіті

Через 15 хвилин після старту корабель відстикувався від розгонного блоку Centaur і почав самостійний політ. Однак в розрахунковий час двигуни корабля не спрацювали. Глава NASA Джим Брандестайн заявив, що "не відбулося увімкнення двигуна, необхідного для зближення з МКС".

Причина

Річ у тім, що бортовий таймер корабля з невідомих причин збився. Через це Starliner завважав, що ввімкнення двигуна для виходу на орбіту вже йде, і система управління почала намагатися витримати правильну для цього орієнтацію корабля, повідомляє Alpha Centauri.

Фахівці в центрі управління не змогли відразу зреагувати на ситуацію – вона збіглася з перемиканням між ретрансляційними супутниками TDRS, які забезпечують зв'язок з кораблем на орбіті. Тому команда на проведення маневру для виходу на орбіту була відправлена із запізненням.

Що з кораблем

Сам корабель в порядку і спокійно повернеться назад. Вранці 22 грудня планується приземлення на полігоні Уайт-Сендс. Якщо там буде невідповідна погода, можливі варіанти в інші дні – Starliner може автономно залишатися на орбіті п'ять днів.

У довгостроковій перспективі – Boeing і NASA візьмуться за розслідування цієї нештатної ситуації, щоб визначити корінь проблеми і усунути її.

Запис прямої трансляції можна переглянути тут:

Що відомо про CST-100 Starliner?Пілотований транспортний космічний корабель, що розробила компанія Боїнг у співпраці з компанією Bigelow Aerospace за програмою НАСА – Commercial Crew Development. Головне завдання – транспортування екіпажу до МКС і до приватних космічних станцій, таких як Комерційна космічна станція Бігелоу.

За планами Boeing корабель придатний до багаторазового використання з перервою на підготовку в 6 місяців.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно