Запуск нового ровера, призначеного для вивчення Червоної планети, запланували на літо 2020 року. В основу марсохода покладена платформа Curiosity. Цей робот прибув на Марс в серпні 2012 року, ставши найбільшим та найважчим планетоходом, який коли-небудь створила людина.

Читайте також: Астрономи виявили зірку, період обертання якої близько 200 років

Новий ровер був показаний віце-президенту США Майку Пенсу, який відвідав Лабораторію реактивного руху – науково-дослідний центр NASA. Саме тут розташований майданчик Mars Yard – спеціальний комплекс, що імітує марсіанський ландшафт.

Ровер місії Mars 2020 буде нести на борту систему Mastcam-Z з двох камер з панорамним і стереоскопічним відображенням та об'єктивом змінної фокусної відстані; рентгенівський флуоріметричний спектрометр PIXL; ультрафіолетовий раманівський спектрометр SHERLOC; георадар RIMFAX; набір різних датчиків.

NASA продемонструвало новий тип марсоходу
NASA продемонструвало новий тип марсоходу

Апарат також буде оснащений маніпулятором зі спеціальним буром і системою пробовідбірних трубок. Резервуари зі зразками марсіанських порід планується залишити в певних місцях для того, щоб згодом їх могли доставити на Землю майбутні автоматичні апарати.

Читайте також: Науковці зафіксували космічний телескоп RXTE в атмосфері над Венесуелою

Раніше 24tv.ua повідомляв, що NASA може відкласти власну місію Mars 2020 через проблеми з термозахисним екраном марсохода. Термозахисний екран, з яким і виникли проблеми, повинен захищати систему від пошкодження під час посадки та входження в атмосферу. Екран повинен витрамати температуру до 2 тисяч градусів за Цельсієм, а також великі перепади тиску.