За переконаннями інженерів, новий корабель претендує на звання найбільш потужної ракети, яку будь-коли створювали люди, повідомляє Engadget.

До теми: Відкриття зонда Parker змінило уявлення науковців про Сонце

Завершальні випробування

Напередодні презентації важка ракета-носій SLS пройшла низку завершальних випробувань.

Для перевірки паливного бака його піддали стисненню, розтяганню, вигину і низці механічних навантажень. У режимі реального часу його цілісність вимірювалася тисячами датчиків.

Презентація рекети-носія SLS – дивіться відео

Результат тестування дійсно вражає – запас міцності бака склав понад 260%, що робить його абсолютно придатним для польотів. Лише після перевищення критичних значень, які свідомо вказали дослідники, конструкція паливного бака не витримала випробувань.

У зв'язку з цим NASA відзначило, що на даний момент підготовчі роботи і основне тестування ракети SLS можна вважати завершеним.


Ракета-носій SLS

Тестування та запуск SLS

Програма SLS йде з істотним відставанням від графіка. Спочатку перша пілотована місія була запланована на 2019 рік, але пізніше її перенесли на 2021 рік. Перше ж реальне випробування ракети-носія відбудеться в 2024 році, коли екіпаж космонавтів відправиться на Місяць.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно