Про це пише ресурс SpaceNews.

Читайте також: NASA відправило місію на Марс: відео запуску

Зазначається, нещодавно представники дослідницького центру НАСА Glenn Research Center і Національної адміністрації з ядерної безпеки Міністерства енергетики США заявили, що випробування ядерного реактора Kilopower на Невадському випробувальному полігоні пройшли успішно.

Так, під час 28-годинних тестів, коли реактор вмикали та виводили на повну потужність, було показано, що він здатен генерувати від 1 до 10 кіловат енергії. Як згодом заявили у NASA, під час випробувань реактор працював, як очікувалося.

До слова, установка працює на урані-235 і контролюється за допомогою аварійної регулювальної касети. Вона генерує електроенергію шляхом перетворення теплової енергії за допомогою двигунів Стірлінга. Сама ж теплова енергія подається з ядра до двигунів по натрієвих теплових трубах.

NASA, Місяць, Марс, ядерні випробування, реактор, космос, енергетика
Ядерний реактор Kilopower на поверхні Місяця

У космічній агенції підкреслюють, що наступним кроком може стати випробування реактора в космосі, однак поки деталі такого випробувального польоту є невідомими, і NASA ще не дала офіційного затвердження на подібну місію.

Як повідомляє ресурс, реакторна технологія представляє інтерес для NASA як джерело енергії для майбутніх досліджень на Місяці та Марсі. На Місяці такі реактори можуть забезпечувати енергію протягом місячної ночі, яка триває близько 14 днів, а також у постійно зоряних областях кратерів на полюсах, куди ніколи не доходить сонячне світло. На Марсі ж такі реактори зможуть виділити енергію вночі і під час пилових бур, коли ефективність сонячних батарей знижується.

Принцип роботи Kilopower на Марсі: відео

"Коли ми полетимо на Місяць і зрештою на Марс, нам, швидше за все, будуть потрібними значні джерела енергії, незалежно від сонця", – наголосив виконувач обов'язків заступника адміністратора в галузі космічної техніки NASA Джим Рейтер.

Читайте також: Експерт розповів, які альтернативи має NASA на заселення світів поза Сонячною системою

За його словами, протягом наступних півтора року будуть проводитися попередні дослідження місії. Водночас фахівець додає, що, ймовірно, НАСА використовуватиме реактор на місячному посадковому модулі для місії з дослідження Місяця в 2020-х роках.

Зауважимо, представники NASA не розкрили вартості льотних випробувань реактора. Але за інформацією Reuters, загалом на цей момент відомство витратило на проект Kilopower близько 20 мільйонів доларів.

Раніше повідомлялося, що розробники компактної атомної системи в рамках проекту NASA Kilopower створюють енергетичну систему, що працює на принципі ядерного розпаду.