Деталі експерименту. "Полігоном" для випробування апарату DART стане супутник астероїда Дідім, витягнута орбіта якого перетинає орбіти Землі і Марса, повідомляє Science Alert.

Читайте також: Як відбувається затемнення на Юпітері

Мета місії – перевірити, чи може удар космічного корабля відхилити траєкторію супутника астероїда розміром близько 160 метрів в діаметрі. Траєкторія обертається навколо 780-метрового "старшого брата" з періодом 11,92 години.

Сьогодні ми перші люди в історії, у яких є технологія, яка потенційно може відхилити астероїд від впливу на Землю,
– заявив астроном Іан Карнелл з Європейського космічного агентства.

Перспективи. Очікується, що зіткнення зі швидкістю 23 760 кілометрів на годину "загальмує" мініатюрний за космічними мірками об'єкт всього на сантиметр в секунду. Але куди більше вчених цікавить, як такий удар вплине на його траєкторію руху.

У перспективі навіть невелике відхилення на достатній відстані від Землі допоможе "відсунути" потенційно небезпечний об'єкт на достатню відстань від планети.

Ризики. Дослідники відзначають, що навіть в разі невдалого експерименту ніяких проблем астероїд Землі не доставить – його маршрут пройде на безпечній відстані від її орбіти.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно