Зараз проєкти будівництва житла для Місяця або Марса нагадують равликів, що тягають на собі весь свій будинок – надійно, але вимагає величезних витрат енергії. Але є й інші варіанти – наприклад, вирощувати будівлі на місці з грибниць. У цьому випадку також потрібно буде звести легкий каркас, а гриби, візьмуть на себе іншу роботу – треба тільки поливати їх водою, розповідає New Atlas.

Цікаво: NASA назвало 2019 рік одним із "найгарячіших" за понад 100 останніх років

Грибні будинки на Марсі й Місяці

Так можна буде виготовляти не тільки будівлі, але й меблі, та інші предмети інтер'єру. У 2018 році дослідники з Центру Еймса NASA представили перший прототип – стілець з грибів, вирощений за два тижні. Як тільки він був готовий, його піддали температурній обробці в печі, щоб він став чистим, сухим, функціональним і... мертвим.

Інші досліди показали, що цеглини, зроблені за допомогою грибів, деревини та відходів, краще витримують навантаження на вигин, ніж бетон, і краще протистоять стиску, ніж колоди. Крім того, вони відмінно захищають від шуму і займання.


Грибні "цеглини" міцні, надійні та тривкі

Ростуть гриби завдяки ціанобактеріям, які поглинають сонячну енергію, переробляючи воду і вуглекислий газ в кисень і в живильну для грибів матерію.


Вирощування будинків та меблів – зручне та ефективне рішення в умовах інших світів

Вчені лабораторії планують створювати з допомогою грибів трирівневі житла. Внутрішній шар виросте з грибниці. Наступний – з ціанобактерій, які будуть виробляти кисень як для грибів, так і для колоністів. А зовнішній шар буде відновлюваним, з льоду. Його завдання – захищати від радіації і забезпечувати бактерії водою.


Грибний блок вирощений в лабораторних умовах

Для того щоб гриби не забруднили середовище планети і не завадили біологам шукати там життя, дослідники планують змінити їх гени так, щоб вони не могли виживати зовні.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно