Програма CLPS (Commercial Lunar Payload Services) була запущена NASA у 2018 році. Очікується, що вона дозволить знизити вартість досліджень Місяця, прискорить терміни доставки апаратів на супутник, проб місячної породи на Землю і темпи розвідки корисних ресурсів.

Цікаво Натхненні природою: як створювався дизайн навушників Huawei FreeBuds 4i

Що відомо

10 червня 2021 року агентство оголосило про вибір трьох нових корисних навантажень для наукових досліджень.

  • Lunar Vertex являє собою комплекс з посадкового модуля і місяцеходу. Вони проведуть дослідження магнітного поля в області Рейнер Гамма, природа якої досі залишається для вчених загадкою. Зібрані дані дозволять не тільки розібратися в походженні місячних "вихорів", а й краще зрозуміти будову Місяця.

Інші два комплекти корисного навантаження відправляться до великого кратера Шредінгер, розташованого на зворотному боці Місяця біля його Південного полюса.

  • Farside Seismic Suite буде включати в себе два сейсмографи і допоможе визначити тектонічну активність на зворотному боці Місяця і частоту падіння метеоритів. Ця система також надасть нові дані про внутрішню будову супутника.
  • LITMS (Lunar Interior Temperature and Materials Suite) буде складатися з приладу, оснащеного буром і спеціальним зондом. Він буде вести дослідження теплових потоків і електричної провідності місячних надр в районі кратера Шредінгер, і в поєднанні з даними сейсмографів дасть повнішу картину процесів, які йдуть під поверхнею Місяця в районі її Південного полюса.