Двоступенева ракета Atlas V стартувала в рамках місії Space Test Program-3 (STP-3). Запуск довелося відкласти більш ніж на годину через сильний вітер після кількох днів затримок, викликаних витоком палива на стартовому майданчику.

Не пропустіть Допомога на відстані: яким має бути сучасне обслуговування клієнтів

Які супутники відправили на орбіту

Ракета відправила на орбіту два супутники, кожен із яких призначений для тестування цілого ряду нових технологічних рішень.

Експериментальний супутник Laser Communications Relay Demonstration (LCRD) допоможе NASA передавати дані у космос. Зараз, агентство покладається на методи зв'язку, що базуються на передачі радіосигналів, але, за словами офіційних осіб NASA, лазери значно ефективніші. Більшість іншого корисного навантаження, запущена у межах програми космічних випробувань збройних сил США, суворо засекречена.

Ще один супутник STPSat-6 виконує функцію ультрафіолетового спектро-коронографа NASA і використовується військово-морською дослідною лабораторією США для вивчення походження сонячних частинок.

Інше корисне навантаження

Atlas V також відправила на орбіту корисне навантаження для Національного управління ядерної безпеки США, призначену для виявлення ядерних вибухів із космосу, та новий тип космічної рухової установки, яка буде випробувана на орбіті.

Читайте на сайті NASA формує новий загін астронавтів: кого обрали для майбутніх космічних місій

Чим особливий цей запуск

Політ дозволив протестувати три оновлення Atlas V:

  • новий обтічник для корисного навантаження;
  • бортову систему живлення;
  • та покращену систему навігації.

ULA сподівається, що протестувавши ці нові функції на Atlas, вона зможе оцінити їх у дії, перш ніж вони дебютують на новій ракеті Vulcan Centaur, яка має бути введена в експлуатацію вже наступного року.