Повідомляється, що NASA підписало контракти із трьома приватними компаніями на розробку проєктів космічних станцій та "інших об'єктів у космосі". Всього на це було виділено 415,6 мільйона доларів. Раніше NASA також виділила 140 мільйонів доларів компанії Axiom Space, яка працює у тому ж напрямку.

Корисне на сайті Допомога на відстані: яким має бути сучасне обслуговування клієнтів

Starlab
Візуалізація космічної станції Starlab від компанії Nanoracks, Voyager Space та Lockheed Martin / Фото NASA

Детальніше про переможців

NASA обрало три компанії, яким виділило певні суми коштів. Слід зазначити, що власниками майбутніх космічних станцій будуть саме ці компанії, а не NASA, хоча Агентство й виділило кошти. Комерціалізація ринку – це те, чого прагнуть в Америці й це спонукає більше компаній брати участь у космічній експансії.

  • Компанія Blue Origin Джефа Безоса отримує 130 мільйонів доларів. Вони пропонують побудувати космічну станцію Orbital Reef у кооперації з кількома іншими приватними компаніями.
  • Nanoracks отримує 160 мільйонів доларів. У кооперації з партнерами компанія планує побудувати на орбіті космічну станцію Starlab.
  • Northrop Grumman отримує 125,6 мільйона доларів. Зверніть увагу, що ця компанія – це перевірений партнер NASA й саме Northrop Grumman, наприклад, побудує центральний модуль майбутньої місячної космічної станції. Ймовірно, цей досвід компанія використає для побудови аналогічної станції на орбіті навколо Землі.