Нагадаємо, що другий тестовий політ OFT-2 корабля Starliner без екіпажу діствся МКС і успішно приземлилася 25 травня. Успіх цієї місії і проклав шлях для пілотованого польоту, хоча NASA і Boeing досі продовжують аналізувати дані OFT-2, щоб визначити причини кількох позаштатних ситуацій, які трапилися в ході польоту.

Не пропустіть Ілон Маск розповів коли гігантська ракета Starship відправиться у космос

Аналізи даних, ймовірно, триватимуть щонайменше місяць. NASA має намір завершити оцінку та скласти графік запуску чергової місії наприкінці липня, мовиться у заяві представників агентства.

Детальніше про пілотований політ Starliner

В ході польоту астронавт Баррі Уілмор командуватиме місією, Суні Вільямс буде пілотом, а інший астронавт NASA Майк Фінке тренуватиметься як резервний пілот.

Випробувальний пілотований політ стартуватиме на ракеті Atlas V United Launch Alliance зі станції космічних сил на мисі Канаверал у Флориді, як це було й минулого разу в рамках OFT-2. Очікується, що місії триватиме близько двох тижнів, хоча ці та інші параметри місії не встановлені наперед; NASA може продовжити тривалість місії до шести місяців, якщо це необхідно, а також може додати в політ третього астронавта. Про все це зазначено в заяві агентства.

Що буде далі

Якщо пілотована місія піде добре, NASA перейде до сертифікації Starliner для польотів з екіпажем на космічну станцію і назад. У заяві космічного відомства зазначається, що астронавт агентства Жанетт Еппс вже готується до польотів у рамках першої з цих місій, яка називається Starliner-1. Але вона також тренується на капсулі SpaceX Dragon на випадок, якщо обставини вимагатимуть, щоб вона натомість полетіла на цьому транспортному засобі.

Читайте на сайті "Роскосмос" вихваляється порятунком МКС від космічного сміття, але утворила його сама Росія

Нагадаємо, що NASA підписало контракти на польоти астронавтів з Boeing та SpaceX у 2014 році. Місія SpaceX повністю працює і станом на сьогодні вже запустила п'ять місій на Crew Dragon до МКС. Натомість Boeing зіткнулася з низкою проблема під час першого тестового польоту Starliner. Не поменшало їх і згодом. Лише 19 травня вдалося здійснити успішний тестовий політ до МКС.