Одразу варто зазначити, що раніше прес-секретарка Байдена Джен Дженніфер Псакі заявила, що нова адміністрація підтримає програму "Артеміда" і "підготує ґрунт для можливої місії людини на Марс".

Цікаво Другий випробувальний політ капсули Boeing Starliner відкладено через аварію

Мета висадки на Місяць в 2024 року може більше не бути реалістичною через недостатнє фінансування в останні два роки. З огляду на це ми переглядаємо програму, щоб знайти найбільш ефективний шлях,
– сказав Юрчек у бесіді з журналістами.

Він також зазначив, що адміністрація нового президента США Джозефа Байдена підтримує цілі програми Artemis і в NASA з нетерпінням чекають наступних поступальних кроків у цьому напрямку.

"Ми маємо намір повністю забезпечити спадкоємність головного призначення цієї програми", – додав глава NASA.

Програма "Артеміда"

Нагадаємо, що проєкт місячної програми "Артеміда" (Artemis) був анонсований NASA у 2019 році. В рамках цієї програми планується реалізація трьох етапів. Спершу має відбутися безпілотний політ корабля Orion навколо супутника Землі, після чого цей же маршрут буде повторено, але вже з екіпажем на борту. У рамках заключного етапу, реалізація якого запланована на 2024 рік, на Місяць повинні висадитися астронавти. Крім того, в наступному десятилітті повинна відбутися відправка астронавтів на Марс.