Ракетне паливо нового типу, раніше відоме як AF-M315E, являє собою монопаливний склад, розроблений Відділенням ракетних двигунів дослідницької лабораторії ВПС США, повідомили у NASA.

Цікаво Ракетний двигун SpaceX Raptor обійшов за паливною ефективністю російський РД-701

Переваги нового палива

За заявою його творців, воно забезпечує збільшення питомої щільності імпульсу на 50% у порівнянні з монопаливом на основі гідразину, при цьому володіє набагато меншою токсичністю, коштує дешевше і не вимагає використання костюмів повного хімзахисту при роботі з ним.

Розробка проводилася в рамках місії NASA з впровадженню нового палива, яка була запущена близько року тому. Отриманий пропеллент, за словами представників агентства, стане "зеленою" альтернативою існуючим токсичним варіантам, але пов'язані з ним двигуни ще ніколи не використовувалася в реальних місіях. Проте розробники запевняють, що провели всі необхідні випробування на придатність палива до експлуатації.

Зараз NASA вирішило майже всі технічні питання, пов'язані з доказом того, що нове пальне можна використовувати для власних космічних програм, а також для запусків ракет комерційних компаній. Агентство вже планує місію Lunar Flashlight, в якій буде задіяний невеликий космічний корабель на "зеленому" паливі.