Створені командою інженерів Корнельського університету мікророботи мають просту конструкцію, а за розміром вони прирівнюються до одноклітинних організмів: 5 мікронів в товщину і 40 мікронів в ширину при довжині від 40 до 70 мікронів, повідомляє New Atlas.

Цікаво Інженери створили крихітного робожука, що працює на спирті – відео

Особливості конструкції наноботів

Нанороботи побудовані на базі простого кремнієвого фотоелектричного ланцюга з електрохімічних приводів і отримують живлення від лазерних імпульсів.

Ніжки роботів зроблені зі смужок платини товщиною в кілька десятків атомів, з шаром інертного титану з одного боку і полімерними панелями з іншого. Коли лазер посилає позитивний заряд на фотоелектричні елементи, негативні іони прилипають до платині між полімерними панелями. Це змушує кінцівки згинатися – так, як це відбувається зі звичайними організмами. Чергування лазерів між передніми і задніми ногами приводить роботів в рух.

Наші роботи поки примітивні: вони не дуже швидкі і у них не так багато обчислювальних можливостей. Важливим є те, що вони сумісні зі стандартним виробництвом мікрочіпів, що відкриває двері для їх поліпшення, а також дозволить налагодити масове виробництво,
– діляться результатами експерименту дослідники.

Відзначається, що нанороботи досить енергоефективні, оскільки працюють при напрузі всього 200 мілівольт і потужності 10 нановатт. При цьому на одну пластину в 100 мм² поміщається до мільйона спамерських пошукових роботів. Прямо зараз вчені займаються навчанням механізмів додатковими функціями. Вони впевнені, що одного разу це дозволить їм доставляти ліки в певні тканини, виводити холестерин або заліковувати рани.

Відео демонструє роботу наноботів: