Про це пише nplus1.

Крім цього він має надувний корпус, призначений для захисту оточуючих від травм при взаємодії з роботом, а також пневматичні датчики тиску, що вимірюють силу дотику. Розробка була представлена ​​на конференції IEEE RAS International Conference on Soft Robotics.

Оскільки багато роботів працюють в контакті з людьми, вони повинні проектуватися так, щоб не зашкодити їхній роботі. Частина інженерів вважає, що достатньо відстежувати рухи самого робота і предметів навколо, або припиняти рух, якщо в робочу зону робота потрапляє сторонній об'єкт, зокрема, рука людини, або запобігати збиток іншими способами.

Читайте також: Компанія LG планує випустити гібридний смарт-годинник

Інженери з Disney Research під керівництвом (Katsu Yamane) вибрали цей підхід і створили частково м'який маніпулятор з надувним корпусом, на кінці якого закріплений аналог людської кисті з чотирма пальцями. Ці пальці можуть згинатися, а також визначати силу тиску кінчиків. Для цього на кінці кожного пальця встановлена ​​надувна камера, підключена по трубці до датчика тиску.

Коли палець стикається з предметом, тиск в камері підвищується і за його величиною можна зрозуміти, наскільки сильно робот тисне на предмет. За рахунок цього робот може захоплювати навіть крихкі і м'ягкі предмети, не пошкоджуючи їх.

Прототип надувної руки робота – дивіться відео

Навколо двох сегментів маніпулятора закріплені дві тороїдальні повітряні камери. Вони, як і камери на пальцях, підключені до датчиків тиску. За рахунок цього робот може "відчувати" дотику до корпусу. Розробники пропонують використовувати цю здатність для взаємодії з людиною.

Інженери з Disney Research і раніше представляли цікаві робототехнічні розробки. Наприклад, в 2015 році вони створили надувні маніпулятори для роботів, що нагадують за принципом роботи пальці з нової роботи. Також вони створили телекерованого робота з гідравлічними і пневматичними приводами. А разом зі швейцарськими інженерами вони розробили колісного робота з пропелерами, який може їздити не тільки по горизонтальних поверхнях, але і по стінах.