Інженери-робототехніки з дослідницької лабораторії студії Disney займаються розробкою людиноподібних механізмів, які здатні виконувати складні акробатичні піруети і, хтозна, може навіть колись замінять професійних каскадерів.

Читайте також: Робот CIMON зі штучним інтелектом надаватиме поради космонавтам

Сальто вперед, сальто назад – трюки, які гімнастам-акробатам коштують місяців тренувань і набитих синців, для цих бездушних машин, "нашпигованих" усілякою мудрованою електронікою, наче дитячі пустощі.

Stuntronics – одне з останніх творінь діснеївських розробників. Цей гуманоїд-"акробат" виконує складні номери в повітрі не гірше за професіонала-людину.

Disney Stuntronics – робот-акробат
Disney Stuntronics

Спеціальний пусковий механізм викидає робота в повітря, після чого він, виконавши на льоту кілька обертів, приземляється у точно визначеному місці на страхувальній сітці.

Робот має вбудовані акселерометр, гіроскоп, цілий набір датчиків та лазерів. Він здатний сам контролювати в польоті свою позу, траєкторію руху та центр мас, і відповідно – коригувати власне приземлення.

Авжеж, ці моделі ще далекі від досконалості, і їхнім розробникам є над чим працювати. Утім, хай навіть роль дублерів на зйомках роботам-каскадерам довірять ще не скоро, але принаймні для розваг у Disneyland вони точно згодяться.