Про це самі космонавти розповіли під час переговорів із спеціалістами на Землі, які транслювали на YouTube-каналі NASA, передає hromadske.ua.

Цікаво: Відчуйте себе астронавтом: NASA представила цікавий та пізнавальний додаток

Зокрема, як розповів космонавт Лука Пармітано, в туалеті в американському сегменті засвітився індикатор про несправність. Не працював туалет і в російському сегменті – там було повідомлення про переповнений бак.

Вбиральні є і на двох пілотованих кораблях "Союз", які пристиковані до станції. Але ці туалети можна використовувати лише у разі крайньої потреби. Відтак, працівники станції змушені були використовували підгузки.

На щастя, через деякий час несправності з вбиральнями вдалось виправити. Як відомо, зараз на станції перебувають росіяни Олександр Скворцов та Олег Скрипочка, американці Христина Кук, Ендрю Морган, Джессіка Мейр та командир екіпажу італієць Лука Пармітано.

Як працює туалет на МКС

Туалети на станції спільні для чоловіків і жінок. Вбиральня виглядає так же, як на Землі, але має низку конструктивних особливостей. Унітаз має фіксатори для ніг, в нього вмонтовані потужні повітряні насоси.

Аби скористатися його послугою, космонавт має пристібається спеціальним пружинним кріпленням до сидіння унітазу, потім він чи вона вмикає потужний вентилятор і відкриває всмоктувальний отвір, куди повітряний потік забирає всі відходи.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно