Як передає видання Science Alert, ці метали можуть бути пов'язані з сульфідом заліза, що є глибоко в надрах Місяця.

Цікаво: В середині метеориту знайшли нетиповий для нього матеріал

"У нас є 400 кілограмів зразка, який ми отримали завдяки місіями Аполлон. Загалом, це невелика кількість матеріалу. Щоб дізнатися що-небудь про внутрішню частину Місяця, ми повинні якось оцінити склад лав, які виходять на поверхню", – пояснив вчений-геолог Джеймс Бренан з університету Далхаузі в Канаді.

Тож вчені об’єднали дані експериментів щодо розчинності сірки з моделями тиску і термодинаміки охолоджуючої магми, щоб встановити більш точний набір в ґрунті Місяця.

Під час дослідження вони встановили, що у ґрунті присутня сірка, що може означати наявність сульфіду заліза. Тож науковці припускають, що дорогоцінні метали залишилися внизу, коли лава з'явилася на поверхні.

Яка з цього користь? Поки це не зрозуміло. Вчені наголошують, що ці метали, ймовірно, не будуть там у вигляді скупчення руди для зручного збору. Тож чи будуть їх видобувати – наразі питання. Спочатку потрібно встановити, чи матиме такий видобуток економічний сенс.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно