Цей проєкт швейцарські інженери з лабораторії біороботів Федеральної політехнічної школи Лозанни розробляють вже близько десяти років, розповідає Spectrum.

Не пропустіть Українці розробили робота-поліцейського: що він вміє

Нещодавно вони показали кілька варіантів практичного застосування roombot-ів: крім трансформації з одного об'єкта в інший роботи можуть слідувати за власником (або, навпаки, тікати від нього), піднімати предмети, що впали на підлогу, а за допомогою маніпуляторів – відкривати пляшки з газованою водою.

Відео, що демонструє роботу roombot-ів:

За останні п'ять років роботам замінили електроніку, з'єднувальний механізм, додали світлодіоди, захоплення, ліхтарик і датчики наближення. Більш того, кількість активних модулів зросла з двох до 13, що дозволяє конструювати складні об'єкти.

Як ще можна застосувати таких роботів

Розробники пояснили, що меблі – не єдина потенційна сфера застосування таких роботів. Їх можна використовувати в аерокосмічних технологіях (наприклад, на МКС, при створенні супутників або планетарних станцій), для створення виробничих ліній на фабриках, оформлення виставкових та конференц-залів та в сфері освіти.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно