Наразі така ідея – лише проєкт закону, над яким працює профільна робоча група. Далі потрібна буде міжнародна експертиза. Про це розповів нардеп фракції "Слуга народу", заступник голови Комітету, голова підкомітету цифрової та смарт-інфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту Комітету Ради з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

Варто прочитати Смартфони, на які варто почекати: цікаві ґаджети, що вийдуть у найближчі місяці

За його словами, після такої запровадження такої ініціативи шахраї не зможуть скористатися номером телефону для крадіжок.

"Всі мобільні оператори підтримують цю ініціативу. Технічно їм не потрібно буде нічого запроваджувати", – наголосив Федієнко.

Як відбуватиметься ідентифікація SIM-карток

Нардеп розповів, що завдяки механізмам цифрової ідентифікації потрібно буде просто підтвердити свій телефонний номер для оператора.

"Наприклад, якщо ви є клієнтом Monobank, "Приватбанку" чи іншого банку, то ви надалі просто там себе верифікуєте. А банк передасть цю операцію мобільному операторові, пояснивши, що відповідний номер прив'язаний до паспорта і ми підтверджуємо, що він належить конкретній людині", – зауважив Федієнко.

Відтак у мобільного оператора з'явиться прізвище людини, яке буде прив'язане до телефонного номера.

Що відомо про ініціативу: коротко

  • Згідно із законопроєктом, українцям у майбутньому доведеться реєструвати мобільні номери за паспортами.
  • Більша частина абонентських номерів наразі вже прив'язані до конкретних осіб через банківські послуги. Реєстрація у постачальників електронних комунікаційних послуг буде лише формальністю.
  • За попередньою інформацією тим, хто не ідентифікує свою SIM-карту, у 2023 році зв'язок планують обмежувати. Тобто дзвонити зможуть тільки ті, хто ідентифікував себе.

Федієнко розповів про ідентифікацію SIM-карток: дивіться відео