Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Важливо Портал з державними послугами Дія офіційно запрацював

Як працюватиме додаток

Протягом дня в період 14 днів людина отримуватиме до 10 push-повідомлень в додатку "Дій Вдома". Користувачу потрібно буде зробити своє фото, водночас працюватиме геолокація. Якщо буде порушений режим карантину, а невикористання додатки по суті буде порушенням режиму карантину, то людина змушена буде заплатити штраф.

У Мінцифрі зазначили, що у наступному релізі "Дій Вдома" буде передбачена можливість здійснення екстреного виклику на гарячу лінію МОЗ України, також згодом будуть доступні замовлення ліків та продуктів онлайн.

Додаток створено на основі закордонного досвіду, який продемонстрував ефективність застосування цифрових інструментів у протидії поширенню інфекції. Аналогічні мобільні застосунки вже функціонують у Польщі, Грузії, Ізраїлі, Китаї, Південній Кореї тощо. Вони допомагають відслідкувати місце перебування інфікованої людини та здійснювати контроль за дотриманням обов’язкового режиму самоізоляції.

Міфи про роботу додатка

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розвінчав п'ять найпоширеніших міфів про додаток "Дій Вдома" та його роботу. Про це він розповів у блозі НВ.

  • 1.Мобільний застосунок повинні встановити всі українці

Ні. Мобільний застосунок створено для добровільного використання винятково тими громадянами, які зобов’язані перебувати на самоізоляції або обсервації впродовж 14 днів.

  • 2. Не використовуєш застосунок – чекай на штраф

Ні. Завантаження і користування додатком винятково добровільне. Тобто штрафів за відмову встановити додаток немає.

  • 3. За тими, хто встановив застосунок, буде встановлене постійне стеження впродовж 14 днів

Ні. Фіксація геолокації відбувається лише в момент відправлення селфі для підтвердження дотримання умов обов’язкової самоізоляції чи обсервації. Тільки тоді. Ці дані звіряють із тими, що були внесені під час авторизації.

  • 4. Усі люди 60+, які постановою КМУ мають перебувати в самоізоляції, також повинні встановити додаток

Ні. Українці старше 60 років повинні дотримуватися режиму загального карантину. Бо ці люди є в основній групі ризику на ураження. Додаток же — для тих, хто може заразити.

  • 5. Ті, хто не мають телефону взагалі або користуються кнопковим — отримають штраф

Ні. Встановлення і користування мобільним застосунком Дій вдома є абсолютно добровільним. З тими, у кого немає смартфонів, буде працювати спеціальна команда і кол-центр.

Детальніше про додаток

Важливим моментом є те, що додаток "Дій Вдома" встановлюватиметься на телефон користувача лише у випадку, якщо працівники державних установ МОЗ епідеміологічного спрямування встановили, що людина потребує самоізоляції.

Детальну інформацію в додаток вноситимуть за згодою особи, або ж вона зможе зробити це самостійно. Додаток моніторитиме дотримання умов самоізоляції особами, які будуть зобов'язані дотримуватися її.

Тих, хто повинен дотримуватися вимог самоізоляці та обсервації зареєструють у відповідній інформаційній системі . Далі на мобільний телефон надішлють повідомлення з посиланням для встановлення програми.

Для реєстрації користувач використовує мобільний телефон, за яким його внесено до переліку осіб, які обов'язково повинні пройти обсервацію.

Хто саме потребуватиме самоізоляції:

  • особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім тих хто мав засоби індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
  • особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;
  • особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

Дивіться відео 24 каналу: як працює додаток "Дій Вдома"

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно